Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeskyně Vyhnanství

Jeskyně vyhnanství

Na počátku světa tři božské bytosti udržovaly podstatu života: Bahar-Taraji, Bohyně stvoření, a její bratři Baljit-Elvedin, Bůh uchování a Beran-Setaou, Bůh smrti. Lidé se modlili k prvním dvěma, ale třetího se báli. To zapříčinilo, že Beran-Setaou začal svým sourozencům závidět a nenávidět je. A jeho zášť se stala tak velkou, že zabil svou sestru, která byla u lidí nejoblíbenější.

Smrt bohyně měla tragické následky. Dlouhá a krutá zima udeřila na svět lidí. Dokonce i bozi trpěli. Beran-Setaou se ukryl v temnotách, když viděl, co jeho čin způsobil. Jeho bratr Baljit-Elvedin pro svou sestru dlouho truchlil a pak začal svého bratra hledat. Ale to je jen část příběhu ...

Když ho nalezl v podzemní jeskyni, mezi oběma sourozenci vypukl neuvěřitelně krutý boj, který nikdo z nich nebyl schopen rozhodnout pro sebe. Ale Baljit-Elvedinovi se povedlo bratra uzavřít v jeskyni a tu zapečetil a sám se vrátil do světa lidí. Od té doby držel ochrannou ruku nad světem a všichni tvorové tam žijící museli prokázat, že nepatří do temného světa.

Umístění jeskyně, známé jako Jeskyně vyhnanství, je známo pouze několika málo lidem - a ti vědí, jak udržet tajemství. Temný drak vládne podzemí a jeho obyvatelům. Stále je naplněn nenávistí ke všemu živému a kdokoliv mu zkříží cestu pocítí hněv jeho zloby.

 

Náhledy fotografií ze složky Galerie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář